KONTAKTA KOLLEGIET

_MG_2120.CR2.jpg

MEDARBETARE

_

Alla medarbetare nås per mail på
fornamn.efternamn@sophiaskolan.se

_MG_2072.JPG

KANSLI

Anna-Märit Wisén

_MG_2152.CR2.jpg

REKTOR 

Cecilia Östergren

_MG_2152.CR2.jpg

BITRÄDANDE REKTOR 

Linda Huss

_MG_1822.JPG

HUVUDMAN

Jan Wallentin, Styrelsens ordförande

_MG_1822.JPG

SKOLCHEF

Lillan Langebjer

_MG_1777.JPG

ELEVHÄLSOTEAM

_

Skolsköterska Sandra Rasmusson

070-263 40 55

sandra.rasmusson@sophiaskolan.se 

Kurator Pernilla Nordström (föräldraledig)

070-263 48 18

pernilla.nordstrom@sophiaskolan.se 

Kurator Cissi Lavér

cissi.laver@sophiaskolan.se 

Skolpsykolog Camilla Plate

camilla.plate@sophiaskolan.se 

Skolläkare Lotta Beskow

lotta.beskow@sophiaskolan.se 

Specialpedagog Kristina Hagander

kristina.hagander@sophiaskolan.se

 

Specialpedagog Agneta Gunnäng

agneta.gunnang@sophiaskolan.se

Specialpedagog Linda Huss

linda.huss@sophiaskolan.se 

Speciallärare Karin Daun

karin.daun@sophiaskolan.se 

_MG_1934.JPG

KÖKET

_

_MG_2023.CR2.jpg

ÖVRIGA LOKALER

_

Lärarrummet högstadiet: 0414- 243 95

Hantverkshuset: 0414-240 26